התחושה הראשונה שעולה מצמד המילים "צוואות וירושות" היא שהמוות כבר מידפק על הדלת. הפחד הזה עלול להביא לרתיעה מכתיבת צוואה כי הוא מפעיל את מנגנון ההדחקה, אותו מנגנון שעלול לגרום לכם נזקים בעתיד. אתם לבטח שואלים מדוע מומלץ לכם לכתוב צוואה, וזה המקום להסביר זאת.

ברוב הפעמים בהם אין צוואה לאחר לכתו של אדם, נפתח בדרך כלל עימות בבית המשפט בין כל מי שרואה עצמו כיורש פוטנציאלי. העימות המשפטי מביא עמו ריבים לצד ויכוחים קשים, שאף מדרדרים את המצב לקרע במשפחה ולתוצאה שלילית, לבטח מצידו של המנוח.

יש כמובן אפשרות למנוע עימותים שליליים כאלו והדבר הנכון ביותר הוא פשוט להכין צוואה מראש, זאת בהתאם לחוקים הקיימים בנושא, בליווי עורך דין מקצועי בתחום זה. על ידי כתיבת צוואה מראש,יוכל המוריש הפוטנציאלי לחלק את הונו לפי דעתו ורצונו בלבד, ולמנוע כל מקום לסכסוכים משפחתיים ומשפטיים בהמשך. הכנת צוואה מראש תעניק שקט נפשי וביטחון לאדם וגם למשפחתו כאשר אלו ידעו מראש מה הוכרע בנושא ללא סייג.

איך ניתן להכין צוואה?

שלבי הכנת הצוואה ידרשו מכם להגיע לפגישת היכרות במשרדנו בה תספרו על אודות היקף ההון שלכם (חשבונות בנק, נדל"ן ונכסים נוספים), שממנו תרצו להוריש ליקירכם. בפגישה תספרו גם על זהות היורשים ותדווחו על החלק שהייתם רוצים להעניק לכל אחד מהם. לאחר מהלך זה, ייצא לדרכו מהלך הניסוח של הצוואה, במטרה שזו לא תעניק שום מרחב לפרשנות נוספת, כדי שהכל יהיה ברור ונגיש בעתיד.

תוכלו כמובן בסיום הניסוח להפקיד עותק מהצוואה אצל רשם לענייני ירושה ולהשאיר את המקור חתום אצלנו.

עורכת הדין, מאירה אזרד, עומדת לשירותכם ותעזור לכם להכין צוואה מסודרת וחלקה שתגרום לכם באופן מוחלט להביע את דרישותיכם על ידי קיומה ללא מכשול וקושי במועד שיידרש. כמו כן, משרדנו מסייע בהגשת כתב התנגדות לצוואה, במקרה שבו אתם חשים אי צדק מתוכנה של הצוואה.

זכרו: לעולם לא נדע מה צופן לנו העתיד ולכן אין אנו ממליצים לחכות לגיל מבוגר מאוד אלא לערוך צוואה מסודרת בהקדם.