אתם נמצאים בהליך גירושין? אין ספק שלא מדובר בהליך נעים, אבל חשוב לדעת שאחד הנושאים המורכבים ביותר בהליך הגירושין הוא נושא חלוקת הרכוש. אין צורך להיבהל בשלב הראשון אלא להישאר שקולים. על אף שרבים מציגים את ההליך כמלחמת עולם – אפשר גם אחרת!

בשלב הראשון חשוב להבין שרק עורך דין מומחה, מקצועי ובעל ניסיון בנושא הזה צריך ללוות אתכם. לכן, הגעתם למקום הנכון, משרד עו"ד מאירה אזרד בעל ניסיון עשיר בתחום הרכוש. אנו נעניק לכם ליווי משפטי במגוון מקרים, גם המורכבים שבהם, ונוכל לענות עליהם עם יכולת, תעוזה והרבה יצירתיות.

לתחום חלוקת רכוש ישנן השלכות גדולות ביותר בעתיד הפיננסי של הגבר והאשה העומדים בפני גירושין. יש לציין ששיטת החלוקה תלויה בתאריך בו הזוג נישא זה לרעהו. כלומר, אם נישאו לפני שנת 1974 אז על השניים מוטלת 'הלכת השיתוף' אשר קובעת כי כל הרכוש שייך לשניהם במידה שווה, כולל נכסים עסקיים. יחד עם זאת, יש לציין, כי כל בן זוג זכאי לדרוש את החלק המגיע לו בסיטואציה של גירושין או מוות בלבד.

חשוב לדעת כי הרכוש שמתחלק בין בני הזוג הוא זה המוכר והידוע לשניהם, ולכן אם יש בכם חשד כי לצד השני כספים והכנסות ממקורות אחרים, מוטב לשכור את שירותיו של חוקר פרטי על מנת להתחקות אחר מקורות כספיים אחרים.

ומה בנוגע לחובות?

אם נרכש נכס משותף או רכוש כזה או אחר וישנם חובות לצד שלישי, גם בחלק זה בני הזוג חולקים את החוב שווה בשווה. לדוגמא: האשה לקחה הלוואה מהבנק, ואין באפשרותו של גוף ציבור זה לתבוע את הבעל, זאת מפני שחזקת השיתוף פועלת רק במישור פנימי בין השניים, מבלתי לתת זכות לגורם חיצוני.

שימו לב: לאור העובדה כי תהליך הגירושין עמוס בתחושות לא נעימות, בחששות וביצרים שלילים בדרך כלל, חובה לתת לנושא חלוקת הרכוש את מלוא הרגישות הנדרשת.

אל תוותרו על עו"ד מקצועי

עורך דין מקצועי בתחום הגירושין צפוי להביא את הלקוח שלו לרמת הצלחה מוכחת. מכיוון שברוב המקרים מדובר בתחום אפור בעיקר, יש משמעות קריטית למחשבה מחוץ לקופסא וליצירתיות של עורך הדין. המטרה של כולם היא להגיע לחלוקה או יותר נכון לפשרה באופן הכי נעים שאפשר אבל מצד שני אם ישנם קשיים, חשוב שבעל המקצוע ידע את העבודה על הצד הטוב ביותר.