המונח משפחה מסמל בעיקר אחווה, שלום ושקט נפשי. בדרך כלל הוא מהווה את מקור הביטחון שלנו, אבל גם ישנם מקרים מצערים כמו אלימות של אחד מבני הזוג כלפי בן הזוג האחר, או כלפי הילדים.

אלימות במשפחה לא נחשבת רק אלימות פיזית, אלא גם אלימות מילולית, איומים וכל מה שעשוי להתפרש כתקיפה מצד אחד מבני הזוג. משרד עו"ד מאירה אזרד מייצג נשים וגברים בסוגיות הקשורות לאלימות במשפחה, הן בפן האזרחי והן בפן הפלילי. היתרון המשמעותי שיש לעו"ד אזרד, הוא הניסיון הן בתחום המשפחה והן בתחום הפלילי, כך שהשילוב בין השניים מעניק ייצוג מנצח ללקוחות המשרד.

צו הגנה

הגשת בקשה לצו הגנה מוגשת נגד בן המשפחה האלים וזוהי אחת הדרכים להתמודד עם הבעיה. צו הגנה בא על מנת להרחיק את הצד המאיים ממרחב המחייה של הנתקף וכמו כן הוא מספק כמובן הגנה באופן מיידי למי שחש מאוים באופן מוחשי. לאור העובדה כי נושא האלימות במשפחה הוא רגיש ומורכב והרחקת בן זוג מהבית היא תהליך קשה וקיצוני, מומלץ להיוועץ עורך דין מנוסה בדיני משפחה.

תלונה בהליך גירושין

ישנם גם מקרים של הגשת תלונת אלימות במשפחה על מנת להשיג יתרון בתיקי גירושין. צעד שכזה עלול להרחיק את אחד מבני הזוג מהבית המשותף אך לפעמים בית המשפט מתרשם שהמטרה היא טקטית, כזו שיכולה להביא להליך גירושין מזורז. במקרה שכזה, בית המשפט יכול להכריע שהבקשה אינה אמיתית וכנה והמגיש עלול להיחשף לפסיקת פיצויים עבור הצד השני. כמו כן הליך צו הרחקה שנובע בעקבות תלונת אלימות במשפחה לא תם רק בבית הדין אלא יכול גם להגיע עד לנושא הפלילי.

תלונת שווא

שמרו על עצמכם בהליך גירושין ומוטב שתמנעו מהגשת תלונות שווא כדי לא להסתבך לחינם. אם אתם חשים באמת מאוימים בתא המשפחתי מוטב כי תעשו שימוש במכשירי הקלטה על מנת להוכיח כל דבר שתידרשו בבית המשפט.

עורכת הדין מאירה אזרד מתמחה בייצוג וליווי משפטי בכל מקרה של אלימות במשפחה, הן לצד המתלונן והן לצד שכנגדו הוגשה תלונה. כמו כן, ניתן להתייעץ עם עו"ד אזרד גם במקרה שבו אתם מעוניינים להגיש תלונה, אך לא בטוחים שזהו הצעד הנכון.