באופן טבעי, אנשים רבים חוששים מאוד מהליכי גירושין. מושג זה מתאר הליך שעלול להיות מורכב, מאכזב ובעיקר לא נעים לאף אחד. ואכן, הליך הגירושין הוא לא פשוט כלל, מעורר רגשות רבים ובעקבות כך האדם המתגרש נוהג לשתף את מכריו במצב ובשיקוליו. חשוב מאד לדעת: מוטב להימנע מלנדב יותר מדי מידע ולספר הכל למכרים אם טרם נעשתה פנייה מסודרת לעורך דין בענייני גירושין.

בימינו, אין ביטחון שהמידע שנמסור אכן יישאר אצל אותו המכר ולכן יש חשש שהוא יספר לצד השני על התכניות שלכם, וכך אלמנט ההפתעה ירד לטימיון, כמו גם היתרון שאיתו חשבתם שתוכלו להגיע לנושא סבוך זה. לכן, אם חשבתם להגיש תביעת גירושין בקרוב, חשוב לשמור על דיסקרטיות ככל שניתן, אפילו ברשתות החברתיות או בשיחות הטלפון – שכן שיחות רבות מוקלטות כיום. יחד עם זאת, ייתכן גם שהצד השני נושא עימו מכשיר הקלטה וגם בדיבור ישיר אחד מול השני ישנה אי ודאות.

כל מקרה גירושין כמובן עומד בפני עצמו, אך בנושא זה התבססות על עצות של גורמים כאלו ואחרים עלולה דווקא להביא אתכם למטרה ההפוכה לה קיוויתם. העצה הכי טובה היא לקחת מרחק מכל טיפ שתקבלו מבני משפחה ומקרובים – והתייעצו עם עו"ד גירושין מקצועי באופן דיסקרטי.

בית דין רבני

הסמכות לדון בנושא גירושין נתונה בידיהם של בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה, והקביעה היכן יידון נושא הגירושין שלכם, תלויה בשאלה היכן מוגשת ראשונה תביעת הגירושין ('מירוץ סמכויות'), ולכן מומלץ במקרים רבים לשמור על חשאיות. עם זאת, בהנחה שישנה הסכמה לכך מצד בני הזוג, יגישו השניים בקשה מסודרת לבית הדין הרבני עבור פסק דין לגירושין. לאחר מכן בית הדין הרבני יקבע מועד לנושא אשר נקרא 'סידור הגט'.

אם רק צד אחד מעונין בגירושין, עליו להגיש תביעה לערכאה הנוחה לו (ההנחה הרווחת היא כי גברים יגישו תביעה לבית הדין הרבני ונשים לבית המשפט למשפחה) ולהוכיח כי אחת מעילות סיבת הגירושין אכן התממשה. ישנם הבדלים בין עילות הגירושין של האישה לעומת אלו של הגבר, על פי הדין העברי. הליך זה זקוק לליווי של מומחה בתחום ועם ייעוץ נכון של עו"ד לגירושין תוכלו לגבש אסטרטגיה נבונה ומוצלחת.

איסוף ראיות

על מנת לגבש תיק גירושין טוב ונכון יש לאסוף חומר רקע באופן מסודר ולהשיג גם ראיות כגון מסמכים, רכוש וזכויות אשר יעניקו לכם עדיפות בסוגיות קריטיות בהליך הגירושין. כל מידע על מצבו הכלכלי של בן או בת הזוג או על מצב הנכסים שיש ברשותכם עשוי לסייע. דאגו לכך מראש, שכן לעתים צד אחד דואג להעלים ראיות ומסמכים ללא מורא.

פנייה לעורך דין מומחה דרך פגישת ייעוץ ראשונית עשויה להביא אתכם לתוצאה הרצויה.