סלע מחלוקת מרכזי מאוד בהליך הגירושין הוא נושא דמי מזונות הילדים. משרדנו העוסק בתחום הגירושין, מייצג גברים ונשים בתביעות מזונות מגוונות.

למשל, אנו מייצגים אבות אשר חייבים בדמי מזונות ומעוניינים, מסיבות שונות, להפחית את גובה דמי המזונות שהם נדרשים לשלם. הטענות יכולות להיות מגוונות: הסכום לא מבוסס על סכום ריאלי של ההכנסות שלהם וכמו כן הם מרגישים שאין להם יכולת לשאת בחובות שנפסקו נגדם. מנגד כאמור, אנו עוסקים בייצוג נשים על מנת שאלו יזכו לקבל את גובה דמי המזונות אשר מגיע להן על פי הצרכים שלהן עד לגירושין ולילדים המשותפים, כל פי צורכיהם.

סוגי המזונות הקיימים

על פי החוק במדינת ישראל, בקרב בני זוג יהודים הגבר מחויב לשלם מזונות לילדיו עד גיל 18 (ובמקרים מסוימים אף מאוחר מכך). תחום המזונות נחלק לשני סוגים: דמי מזונות מדין צדקה ודמי מזונות הכרחיים.

מזונות מדין צדקה – מזונות אלו יחולקו לפי היקף ההכנסה של ההורים באופן נפרד ומוענקים לילד מגיל 15 ועד 18, כאשר בזמן שירותו בצבא של הילד, דמי המזונות ישולמו למענו בכ-2/3 פחות ממה שהוא זכה לקבל עד גיוסי הצבאי.

מזונות הכרחיים – הכוונה לצרכים הבסיסיים שלהם זקוק כל ילד כגון כלכלה, רפואה, חינוך, מזון, טיפולים וביגוד. על צרכים אלו האב חייב לשאת, זאת על אף שהם כלל לא נקבעים בהתאם ליכולות הכלכליות והפיננסיות שלו או שמא מצבו הסוציו-אקונומי. האב כאמור מחויב לשלם תשלומים אלו במלואם, ללא כל הנחה מגובה הסכום הראשוני שנקבע והסיבה לכך טמונה בכיסוי צורכי הילד על פי האמור לעיל.

בימים אלו בתי המשפט לא זקוקים לראיות כאלו או אחרות על מנת לפסוק לטובת כל ילד את דמי המזונות ההכרחיים. מדובר בסכום מינימום שגובהו מעל 1,000 ש"ח, שעד היום עומד למבחן מספר רב של פעמים בכל יום בבתי המשפט למשפחה ברחבי הארץ. חובה זו הייתה בעבר עד גיל 5 אבל הורחבה עד לגיל 15.

אל תוותרו על עו"ד משפחה מנוסה!

ניתן להשיג תוצאות טובות מאוד בתחום דמי המזונות עבור כל אחד מההורים וכמובן עבור הילדים, שטובתם עומדת מעל לכל בכל הקשור לחיובים השונים בתחום הזה. מוטב להתייעץ עם עו"ד לענייני גירושין אשר מתמחה בפן הרחב של דיני המשפחה על מנת לערוך עימו סיעור מוחות ולגבש תכנית פעולה נכונה וטובה, כזו שתוביל אתכם בדיוק אל התוצאות הרצויות.